Menu

czwartek, 6 września 2012

Balkonowy obrus


Lato się kończy, a ja dopiero teraz wpadłam na pomysł uszycia obrusu na balkonowy stolik. Trochę nie w porę, ale na następne wakacje będzie już czekał, a i teraz jeszcze kilka, albo kilkanaście ciepłych dni może się przytrafić. Nawet wczoraj wieczorem było u nas całkiem przyjemnie. Tak, że balkonowy obrus miał swój debiut podczas kolacji. Romantyczny klimat przy ciepłym blasku świec, a jako danie główne wystąpiły hot-dogi. Mój kochany mężuś przygotował je dla nas. Danie może mało wykwintne, ale za to podane na balkonie, na stole przykrytym nowym obrusem, smakowało rewelacyjnie.

Wracając do koncepcji obrusu, która niedawno narodziła się w mojej głowie to stwierdziłam, że nakrycie stołu musi pasować do poduszek na krzesła. Zostały one zakupione, w maju po bardzo atrakcyjnej cenie w Tesco. Poduszki są w biało-niebiesko-szare paski. Pokazywałam, je już tutaj. Wymyśliłam sobie, że obrus będzie z białego płótna, na które naszyje dwa asymetrycznie umieszczone pasy, w takich kolorach jak na poduszkach. Udałam się więc do pasmanterii i zakupiłam dwa kawałki tasiemki w możliwie zbliżonym kolorze do pasków z poduszek na krzesła. Ze sklepu wyszłam z szeroką, szarą taśmą bawełnianą i węższą, niebieską rypsówką. Nie byłabym sobą gdybym przed przyszyciem tasiemek nie sprawdziła czy farbują. Ucięłam, więc po kawałku każdej, wrzuciłam do słoika, zalałam wrzątkiem i dodałam trochę proszku do prania. No i czekałam w pełnym napięciu na efekt testu. Okazało się, że tasiemki przeszły go pozytywnie i nie puściły farby nawet oblane wrzątkiem. Twardzielki! Miałam już pewność, że nie zafarbują białego płótna nawet, gdy będę prała obrus na gorąco. Zadowolona z siebie przeszłam do działania. Oto co z tego wyszło....

 4 komentarze:

 1. Nie wpadłabym żeby testować tasiemki przed przyszyciem, a to przecież świetny patent. Obrusik bardzo pasuje do poduszek :)

  OdpowiedzUsuń
 2. o jak ładnie :) , fajnie to wymysliłaś :)
  pozdrawiam
  Ag

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny pomysł z tymi paskami na obrusie. Muszę to sobie zapamiętać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałaś dobry pomysł. Śliczny kolor świec.

  OdpowiedzUsuń