Menu

czwartek, 5 lipca 2012

Etykiety

Zastanawiałam się czy pokazywać Wam zrobione przeze mnie etykiety bo to nic nadzwyczajnego, w porównaniu z Waszymi cudami, ale niech będzie.
Od jakiegoś czasu wzrastała we mnie potrzeba wykonania podpisów na słoiki z przyprawami i produktami kuchennymi. No bo wiadomo, że pomylenie mąki ziemniaczanej z cukrem pudrem, albo suszonej bazylii z oregano, nie jest trudne. Postanowiłam więc ułatwić sobie sprawę. Zakupiłam kilka arkuszy foli samoprzylepnej do drukarek i praca poszła w ruch.
Uwielbiam secesję, pomyślałam więc, że fajnie by było gdyby etykiety stylistycznie nawiązywały do tego okresu. Wyszukałam w sieci odpowiadający mi obrazek i dostosowałam go do do swoich potrzeb. Trzeba było jeszcze dobrać odpowiednią czcionkę. Niestety moja wersja Worda jest słabo zaopatrzona w polskie znaki, więc pobuszowałam w necie. Opłacało się bo znalazłam {skryptotekę}, stronę z dużymi zasobami czcionek z polskimi znakami. Polecam!
Gdy wydrukowałam na swojej atramentowej drukarce pierwszą partie etykiet od razu przetestowałam ich wrażliwość na wodę. Niestety okazało się, że pod wpływem wilgoci rozmazywały się. Trzeba było na to znaleźć jakąś radę. Postanowiłam więc, że od zewnętrznej strony okleję etykiety szeroką, przezroczystą taśmą, a następnie wytnę i przykleję do słoika. Niestety ten sposób ma jeden minus. Podczas oklejania wydrukowanej foli, trzeba bardzo uważać, żeby nie powstały bąbelki powietrza.
 W ten oto sposób szybko i łatwo wykonałam dużą ilość etykiet na wszystkie kuchenne słoiki i słoiczki. Może nie są one tak efektowne jak Wasze, ale się sprawdzają.
Teraz zdecydowanie łatwiej znaleźć odpowiedni produkt.3 komentarze:

 1. bardzo fajny pomysł maiłaś, teraz nie posłodzisz kawusi solą....)))))Dzięki za odwiedziny i miłe słowa. Gorące buziaki pa...pa...

  OdpowiedzUsuń
 2. Są fantastyczne. Ja obecnie też siedzę nad jakąś wersją etykiet do moich domowych słoików. Na pewno skorzystam ze stronki z trzcionkami, bo u mnie równie krucho. Gratuluję pomysłowości i wykonania! Etykietki mają swój urok! :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. wow, zdolniacha jesteś. piękna czcionka.

  OdpowiedzUsuń